Intenzivní 5-denní pobytový kurz výroby přírodní kosmetiky

EUR404,00EUR549,00

Zrušit výběr
Katalogové číslo: 0007 Kategorie:

Popis

Kdy:  20-26.1.2019

příchod: neděle odpoledne, společná večeře

odchod: sobota ráno, společná snídaně

Kde: Penzion Starý hostinec, Svätý Anton, Slovensko

Kurz se uskuteční v nádherném pohádkovém prostředí penzionu Starý hostinec ve Svatém Antoně na Středním Slovensku.

O čem je kurz

Tento jedinečný intenzivní pobytový kurz Vám poskytne nejen základy, ale i pokročilé znalosti výroby vlastní přírodní kosmetiky. Zábavnou formou v úzkém kolektivu se v alchymistických dílnách naučíte vše důležité, aby ste mohli připravovat širokou škálu vlastní netoxické kosmetiky.

Jaké alchymistické dílny v rámci pobytu absolvujete?

1. Základy výroby přírodní kosmetiky. Co je to přírodní kosmetika, jaké existují certifikáty, jak číst složení kozmetiky a poznat tu opravdu přírodní od té která se jen tak tváří. Jak se dělí kosmetika a její jednotlivé složky z pohledu výroby. Řekneme si to nejdůležitější o jednotlivých složkách a jejich kvalitě a důležitosti jejich vzájemné kompatibility.

2.  Olejová kosmetika. Zde se dozvíte vše o výrobě balzámů, tělových tuhých kondicionérů, olejových sér, šlehaného másla a hydrofilních olejů. Podrobně probereme vlastnosti jednotlivých olejů a másel z pohledu jejich účinku na pleť.  Zaměříme se na techniky výroby a použití antioxidantů, které prodlužují životnost olejů.  Vyrobíme si balzám na rty, šlehané máslo a hydrofilní olej.

3.  Emulze. Jeden celý den budeme věnovat emulzím – pleťovým krémům, tělovým mlékům a máslům. Podrobně si vysvětlíme co je to emulze (včetně jejích typů voda v oleji a olej ve vodě), jak vzniká, co ovlivňuje její stabilitu a konzistenci.  Představíme si řadu různých přírodných emulgátorů a ko-emulgátorů a jakou roli v stabilizaci emulze hrají různé gumy vytvářející gely.

Dále se zaměříme podrobně na různé konzervanty, vysvětlíme si jak je vybírat (není konzervant jako konzervant) a jak jejich účinnost souvisí s typem kosmetického obalu, pH produktu a kompatibilitou složek.

Na praktických příkladech si ukážeme rozdíly kvality a konzistence emulzí za použití různých emulgátorů, ko-emulgátorů a stabilizačních gum (xantanová, guarová…), jaký vliv na emulzi má použití různých olejů, hydrolátů a dalších složek a jaký vliv na konzistenci má způsob míchání. 

Nakonec si každý vyrobí dva krémy – jeden s použitím vybraného emulgátoru a jeden s použitím lecitinu a včelího vosku.

4. Vlasový speciál. V této alchymistické dílně se naučíme  vyrábět šampóny tekuté i tuhé, tzv.  šampuky (ne mýdla!). Na začátku si řekneme něco o struktuře různých typů vlasů a jaky vliv má na vlas nízké nebo vysoké pH. Tento efekt si ukážeme pod mikroskopem. Představíme si všechny složky používané pro výrobu šamponu, s hlavním důrazem na surfaktanty, které si podrobně rozdělíme podle účinku, typu a přírodnosti.

Kromě šamponů se zaměříme také na výrobu kondicionérů, včetně použití nejnovějších přírodních a certifikovaných kationických surfaktantů.

Speciální diskuze bude zaměřená na vhodné konzervanty a zahušťování tekutých šamponů.

Vyrobíte si vlastní tekutý šampon, tuhý šampon, kondicionér a balzám, podle Vašeho typu vlasů.

5. Destilace esenciálních olejů a hydrolátů, lisování olejů, výroba macerátů. Správný alchymista nejen míchá složky, ale také si je umí vyrobit přímo z rostlin. Proto se nejen teoreticky ale i prakticky naučíte jak destilovat vlastní esenciální oleje, hydroláty, jak vylisovat vlastní oleje a jak připravit maceráty rostlin – olejové i glycerinové. Tyto výrobky budete pak moci použít na výrobu vlastní kosmetiky.

6. Koupelový speciál –  bomby a soli do koupele, bylinkové a mléčné směsi. Zima je v plném proudu a večerní ponoření do voňavé koupele je skvělá tečka za náročným dnem. V této dílně budeme vyrábět šumivky, soli, bylinkové a mléčné směsi.  A šumivky tak, aby se nám nerozpadly 🙂

7. Deodoranty a zubní pasty. Snad nejdůležitější z hygienických prostředků nemůžeme opomenout. Víte které přírodní látky jsou nejúčinnější deodoranty? A jak si připravit deodorant  ve spreji, tuhý nebo krémový? Deodorant, který lze použít na tělo i na nohy a je opravdu funkční? A co zubní pasty? Vše o jejich hlavních složkách a výrobě se dozvíte v této alchymistické dílně. Samozřejmě, že si také vlastní deodorant a zubní pastu vyrobíte.

8. Toxické látky okolo nás (nejen v kozmetice). Trh je prosycen výrobky všeho druhu, které obsahují různé syntetické látky, které jsou potenciálně nebezpečné, toxické, působí jako hormonální disruptory nebo jsou přímo karcinogenní. Jak se v nich orientovat, čemu se vyhýbat a kde na nás číhají? Nejen v kosmetice…

Cena zahrnuje

  • účast na všech kurzech, pomůcky a složky pro výrobu, materiál ke kurzům
  • ubytování samostatně v pokoji s vlastním sociálním zařízením
  • plnou penzi (včetně vegetariánské, nebo jiné speciální po dohodě) – začínáme večeří v neděli večer a končíme snídaní v sobotu ráno.

Další informace

ubytovanie a strava

so stravou a ubytovaním, bez stravy a ubytovania

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Intenzivní 5-denní pobytový kurz výroby přírodní kosmetiky”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *