Domů

Vítejte u nás!

O nás

Jsme dvě nadšené vědkyně, mámy (dětí od 2 do 22 let), a hlavně: alchymistky.

Kombinujeme nejnovější vědecké poznatky s naší láskou k přírodě, abychom tvořili nejen netoxickou, ekologickou a přírodní kosmetiku a čistící a prací prostředky, ale aby tyto byly také funkční.

Všechny tyto znalosti s Vámi s nadšením sdílíme na kurzech, ve facebookových skupinách, na přednáškách již více než 5 let!

Eva Budinská jako Evik – moderní alchymistka (moderna.alchymistka.eu) a Katarína Hrivňáková jako Katka z Katkin handmade.

EvaBudinskaFoto

Mgr. Eva Budinská, Ph.D.

Jsem máma, vědkyně a miluji přírodu. Je mi 38 let, bydlím v Brně. Výroba přírodní kosmetiky a mýdel je mým koníčkem již více než 16 let. Někteří z Vás mě znají z mého blogu jako modernou alchymistku. Nestačí mi recepty a návody jak na to, vždy chci vědět proč! Ráda experimentuji a tak objevuji nové souvislosti a poznatky, se kterými se ráda dělím na svém blogu.

Ing. Katarína Hrivňáková

Jsem máma a už i babička, která od svých patnácti studuje chemii, její zákonitosti a poznatky propojuji se životem. Je mi 54 let a žiji v Bratislavě. Vyrostla jsem v překrásné liptovské přírodě, prázdniny jsem trávila u babičky v lůně oravské přírody. Bylinky, tinktury a masti byly pro mne samozřejmostí od malička prostřednictvím mé mámy i babičky. Protože již 30 let pracuji v analýze a výzkumu složek životního prostředí, vím, jak nám chemie může nejen pomáhat, ale také škodit. Velmi ráda hledám souvislosti jak skloubit chemické vzdělání se sílou přírody, jak propojit moderní poznání s tradicí a jak chránit naši přírodu a snížit dopad lidské činnosti na životní prostředí.

Kontakt

Máte zájem o spolupráci, kurz, nebo jiný dotaz? Napište nám, nebo zavolejte!